• Зі святом Пасхи !

    07 Квітня
    Рубрика : Новости магазина
    С праздником Пасхи !

    8 квітня магазин "Мандрівник" вихідний, починаючи з понеділка у звичайному режимі

    Великдень-2018: що не можна робити у цей день

      Не можна виконувати важку фізичну працю: робити ремонт, прибирати, прати, працювати на городі.
      Строго заборонено сваритися, ображати рідних та близьких людей, звинувачувати, лихословити, розпускати плітки.
      У ніч Великодня і до ранку неділі не можна їсти скоромну.
      Заборонено також займатися сексом.
      Разом зі сміттям не можна викидати те, що освячено у храмі. Найкраще це спалити чи закопати в землю.
      Є традиція залишати одну крашанку - вона приноситиме вам удачу.
      Церква вважає, що на цвинтарі цього дня краще не їздити.
      На Великдень не можна вінчатися.

    Вітання в день Воскресіння Христа

    Починаючи з великодньої ночі та наступні сорок днів прийнято "христосуватися". Це означає, що при зустрічі стандартне вітання замінюється словами: "Христос воскрес!" - "Воістину воскрес!", При цьому триразово цілуючись.

    Великдень: історія свята

    Після суботи, вночі, третього дня після страждань і смерті, Господь Ісус Христос воскрес із мертвих силою Свого Божества. Його людське тіло змінилося, і він вийшов з труни, не відваливши каменю, не порушивши синедріонового друку, і невидимий для варти. Саме з цього моменту воїни, самі не знаючи того, охороняли порожню труну. Коли з неба зійшов ангел, він відвалив камінь від дверей труни і сів на ньому. Воїни, що стояли на сторожі біля труни, застигли в жаху, а потім, опритомнівши страх, розбіглися. У цей день, як тільки скінчився суботній спокій, на світанку, Марія Магдалина, Марія Яковлєва, Іоанна, Саломія та інші жінки, взявши приготоване запашне миро, пішли до труни Ісуса Христа, щоб помазати його тіло, бо вони не встигли цього зробити. поховання. Сьогодні цих жінок церква називає мироносицями. Але, йдучи в дорогу, вони ще не знали, що до гробу Христового приставлено варту та вхід до печери запечатано. Марія Магдалина, яка першою прийшла до труни, побачила, що вона відчинена і тіла немає. Пізніше, коли вже всі були біля труни і побачили ангела, той заспокоїв їх і сказав: "Не бійтеся, бо знаю, що ви шукаєте Ісуса розп'ятого. Його немає тут. Він воскрес, як сказав ще будучи з вами".

    Великодній вогонь

    Він відіграє велику роль у богослужінні та символізує "Світло Боже, що просвітлює всі народи" після воскресіння Ісуса Христа.

    У разі успішного прибуття з Єрусалиму благодатного вогню священики урочисто розносять його храмами міста. Християни відразу запалюють від нього свої свічки. Після богослужіння бажаючі забирають лампаду з вогнем додому.

    Великодні крашанки

    Вони в християнській традиції позначають Труну Господню: яйце, хоча зовні виглядає мертвим, усередині містить нове життя, яке вийде з нього, і тому яйце служить "символом труни і виникнення життя в надрах його".

    Примітно, що у православній традиції звичай дарувати яйця пов'язують із переказом про яйце, подароване Марією Магдалиною імператору Тіберію.

    Згідно з викладом Димитрія Ростовського, свята рівноапостольна Марія Магдалина знайшла можливість з'явитися до імператора і подарувала йому яйце, пофарбоване в червоний колір, зі словами: "Христос воскрес!" Вибір яйця як подарунка, згідно з святителем Димитрієм, був викликаний бідністю Марії, яка, однак, не захотіла з'явитися з порожніми руками, а колір яйця був покликаний привернути увагу імператора.

    Саме червоний є традиційним на Великдень: він символізує кров розп'ятого Христа.

Підпишіться на розсилку та отримайте одноразово знижку 10%

Ми в соц. мережах
© Інтернет-магазин Мандрівник 2005-2025