• Як вибрати байдарку?

    21 Вересня
    Рубрика : Альпинизм, Туризм
    Как выбрать байдарку?

    Питанням про те, як вибрати байдарку , задається кожна людина, яка стикається з водним туризмом. Від правильного вибору цього автомобіля залежить успіх всієї подорожі. Засоби пересування у водному туризмі мають свої особливості структури та характеристики, які важливо знати та враховувати під час виборів.

    Сьогодні є два типи туристів, які захоплюються водним спортом. Перші - займаються конструюванням власноруч, маючи за плечима багаторічний досвід походів або добре знаючись на особливостях конструкції та правилах збору. Другі – вибирають прокат байдарок, користуючись путівниками та подібними статтями, де описані основні особливості та переваги, на які варто звертати увагу.

    Існує два основних типи човнів:

    • Каркасні судна. Основа складається з легкої металевої чи дерев'яної конструкції, на яку натягується спеціальне шкіряне або штучне покриття.
    • Надувні. Більш легкі, прості у використанні. Вони можуть бути повністю надувними або мати деякі додаткові каркасні кріплення та деталі, які допомагають підлаштовуватися під певні типи маршрутів та місцевості.

    Яка байдарка краще надувна чи каркасна вам допоможуть вирішити такі розділи статті.

    Види та їх особливості

    1. Каркасні байдарки є одним із найпоширеніших типів водного транспорту. Поглиблення у каркасі називається декою. У неї сідає екіпаж, міститься основна кількість вантажу та припасів. Матеріал, виготовлення, має спеціальне полівінілхлоридне покриття для захисту від промокання та механічних пошкоджень. Головною перевагою цього типу човнів є їх компактність та мобільність. Таку байдарку можна легко скласти в рюкзак, помістити в машину та взяти у будь-яку подорож. Каркасна байдарка може служити понад 20 років, якщо її вчасно ремонтувати та дбайливо з нею поводитися. Час збирання такого виду транспорту становить не більше 30 хвилин.
    2. Каркасно-надувні байдарки легші за каркасні. Крім полегшеної металевої або дерев'яної конструкції, цей вид транспорту має два надувні балони, які кріпляться вздовж тіла човна і допомагають йому більш стійко триматися на воді.
    3. Надувні. Відрізняються від каркасних та каркасно-надувних вагою (загальна маса становить 10-15 кг). Такий човен легко транспортувати до місця переправи або возити з собою в подорожі. Повітряний корпус байдарки дозволяє їй легко триматися на воді та бути практично непотоплюваною. Мала осідання судна і велика вантажопідйомність дозволяють проходити найважчі ділянки на мілководді без складнощів і пошкоджень.

    Основні характеристики

    Кожен вид транспорту має свої певні особливості та характеристики, на які звертають увагу при виборі та придбанні цього продукту. Байдарка має кілька основних характеристик та параметрів:

    Розміри байдарки. Цей критерій включає параметри тіла судна і його основних деталей (довжина, ширина, висота, осадка).

    1. Довжина може коливатися від 45 до 6 м;
    2. Ширина судна може бути від 06 до 1 м;
    3. Висота зазвичай становить від 025 до 040 м;
    4. Опад визначається показником від 0,1 до 0,2 м.
      • Стійкість визначає здатність водного транспорту протистояти потокам і відновлювати своє становище. Течія, хвилі та пороги можуть нахиляти човен у поперечному чи поздовжньому напрямках. Хороша стійкість судна показує те, наскільки добре транспорт може чинити опір зовнішнім факторам і витримувати навантаження. Параметр стійкості визначається шириною та довжиною судна. Однак, на його показник негативним чином можуть впливати центр тяжіння, наявність та загальна вага вантажу, кількість екіпажу.
      • Ще одним важливим критерієм байдарки є її непотоплюваність. Цей показник визначає те, як вестиметься судно на воді в умовах появи пробоїни, тріщини або попадання води в деку. Міцний корпус, а також наявність надувних предметів у носовій та кормовій частинах судна допоможуть йому вистояти проти сильної течії, а також будуть головними помічниками в управлінні та буксируванні за потреби.
      • Хідкість. Цей параметр визначає те, як швидко човен може розвивати швидкість. Ця характеристика залежить від виду сплаву, сили течії.
      • Керованість та маневреність. Цей показник залежить від того, якої форми байдарку ви вибираєте. Довгі човни каркасної конструкції вміють добре реагувати на задані команди та тримати курс, проте при сильній течії погано маневрують та повертають. Круглі байдарки без виражених країв добре крутитимуся на воді і маневруватиму, проте не зможуть добре дотримуватися курсу.
      • Вага. Залежно від типу сплаву та цілей варто вибирати човен у необхідній ваговій категорії. Каркасні байдарки більше важать і довше збираються, проте гарні на воді із сильною течією. Надувні човни збираються на 15 хвилин, легко транспортуються, маневрують і проходять складні ділянки з більшою ймовірністю успіху.
      • Термін служби. Ремонтувати і доглядати надувну байдарку набагато простіше, ніж каркасну. Будь-які порізи та пошкодження можна швидко залатати латкою та продовжити шлях. Каркасні ж байдарки пошкоджуються серйозніше. Нерівності та каміння на шляху можуть пошкодити деталі конструкції, зігнути основу або розкрутити гвинти, через що човен доведеться розбирати та збирати заново.

    Вибір якісного прокату

    Для того, щоб зупинити свій вибір на підходящому і максимально комфортному вигляді водного транспорту, вам слід спочатку випробувати обидва види човнів і визначитися з тим, яка байдарка саме вам здасться краще надувною або каркасною. Ми ж зі свого боку, рекомендуємо зупинити свій вибір на каркасних байдарках, тому що вони більш місткі.

    Денний пробіг залежить від кількості часу, проведеного на воді, ніж від складу або швидкості моделі. Надувні види транспорту можуть проходити приблизно таку ж відстань, що й каркасні, якщо їх правильно організувати та налаштувати.

Підпишіться на розсилку та отримайте одноразово знижку 10%

Ми в соц. мережах
© Інтернет-магазин Мандрівник 2005-2025